Objednávky prijímame do 21:00, aby ste si stihli svoj čajík v pokoji dopiť do záverečnej o 22:00. Ďakujeme za pochopenie.

02/54 43 02 17 (rezervácie denne 14:00-22:00)

BLÁZNIVÁ TOP PONUKA

Pre Zmäteného Zákazníka

Ja neviem 5€
Je mi to jedno (sladené) 5,40€
Chcem to 5€
To nechcem 4,50€
Neviem si vybrať 5,40€
Toto 4,50€
Nechám sa prekvapiť(sladené, s mliekom) 6€

Problémy rôzneho druhu

Niečo na mňa lezie (sladené) 5,50€
Vyprošťovák 5,40€
Je mi teplo (4dcl) (sladené) 5.40€
Chcem zmenu 5€
Potrebujem nakopnúť 5€
Nemám čas (0,04l) 2,90€
Nie som smädný (1,3,7,8) 1,90€

Naj-našej čajovne (podľa vás)

Naj-obľúbenejší (sladené, s mliekom) 6€
Naj-povzbudivejší 5,40€
Naj-kyslejší 5€

Platí sa vpredu pri čaj-bare. Tringelty nie sú zarátané v cene.

Čajová cesta okolo sveta

Ak máte chuť na čajové dobrodružstvo, máme pre vás cestu okolo sveta. Nechajte rôzne chute čajov z rozličných častí sveta pohladiť vaše vnemy. Ideálne pre začiatočníkov, ktorí chcú začať svoju cestu naprieč čajovou kultúrou, ale aj pre skúsených znalcov, ktorí si nevedia vybrať na, čo majú práve chuť. (príprava: 15 minút)

(6 x 2dcl)
Taiwan - Taiwan Gaba
Čína – Lung Ching
India – Darjeeling
Japonsko – Sencha
Afrika – Rooibos Masai
Amerika – Mate Rancho

Platí sa vpredu pri čaj-bare. Tringelty nie sú zarátané v cene.

SAMURAI SHOT

Naber odvahu, ochutnaj za jeden, zopakuj zo 3x! Bombastický ČAJOVÝ extrakt ktorý, má prírodnú chuť a nakopne ťa aj bez alkoholu. Výborná voľba, keď nemáš čas na čaj, ale potrebuješ nakopnuť.

Cena: 0,04l – 2,90€

Sweet Flower - Vybraná chuť zeleného japonského čaju Sencha je prekrytá sladkosťou trstinového cukru, dochutená okvetnými lístkami ruže, liči a grapefruitu. 

Maté Rio -  Osviežujúca a nakopávacia chuť brazílskeho maté v kombinácii s príchuťou marakuje a citrusov. 

Masala Spicy - Vychádza z tradičnej indickej receptúry koreneného mliečneho nápoja s čiernym čajom. Jedná sa o silný výluh bez mlieka. 

Nevhodné pre deti, tehotné a dojčiace ženy.
Platí sa pri čaj-bare. Tringelty nie sú zarátané v cene.

Zelené čaje

Zelený čaj sa vyrába z poväčšine ručne zberaných čajových listov, ktoré v priebehu spracovania neprešli procesom oxidácie – tá sa zastavila pečením na panvici alebo sparením. V listoch obsiahnutý chlorofyl a triesloviny sa nezmenili a hotový výrobok si tak ponechal prirodzenú farbu čajového listu.

Čína

An Ji Bai Cha 
Čaj s čerstvou, ľahko ovocno-sladkastou chuťou. Veľmi jemná a sladká vôňa po bambuse či čerstvom zelenom hrášku. 
6,10€
Pi Lo Chun
Kríčky sa pestujú medzi mandarínkami a inými kvitnúcimi stromami. Preto je chuť príjemná medová s tónmi čerstvého ovocia.
5,40€
Tai Ping Hou Kui
Jeden z desiatich najlepších a najslávnejších čínskych zelených čajov. Chuť je príjemne sladkastá a pripomína kvety orchideí. S každým ďalším odpitím odhalíte nové chute, ktoré sa rozvijú až do tónov japonských zelených čajov.
6,50€
Yunnan Zao Chun
Čerstvý čaj z Yunnanu z jarného zberu. Suché lístky majú sviežu vôňu so stopou ovocia. Nálev je iskrivo žltozelenej farby a má čerstvú ovocnú chuť s typickou vôňou gaštanových kvetov.
5€
Jasminové Perly 
Nálev je žltý, s príjemnou a výraznou vôňou jazmínu a chuť jemná a sladkastá.
5€

Japonsko

Bancha
Má trávovitú a divokejšiu chuť ako Sencha, ale jeho účinky sú upokojujúce a harmonizujúce.
 5€
Sencha
Výrazná chuť je lahodná a vyrovnaná, so stopami umami. Záver je ľahký, veľmi príjemný. Organický pestovaná
 5,40€
Tamaryokucha Minekaori
Je spracovaná tradičnou metódou praženia na horúcich platniach ako čínske zelené čaje. Kultivar Minekaori znamená "vôňa horského vrcholku". Po zaliatí je vôňa ovocno drevitá a krémovo bylinná. Chuť je komplexná, príjemne sladkastá, s jemnou umami v kombinácii s orieškovými tónmi s dlhým dozvukom
 6,50€
Hojicha
Hojicha sa obvykle vyrába pražením lístkov čaju. Procesom praženia získa výraznú praženú arómu s orechovými až škoricovými zložkami.
 5€
Kukicha
Čaj je vyrobený zo stoniek a lístkov. Chuť čaju je lahodne sladkastá a plná s jemnou chuťou čerešňových lístkov. Má nízky obsah kofeínu.
 5€
Genmaicha
Lístky výborného čaju Sencha sú zmiešané s praženou ryžou. Genmaicha má pôvabnú, ľahko sladkastú, veľmi špecifickú chuť.
 5€
Japan Gaba Hikari
Špeciálny experimentálny čaj. Čaj má intenzívnejšiu vôňu a 250x vyššie množstvo gaba kyseliny.
 6,50€
Gyokuro
Chuť je sladká a výrazná s nádychom ovocia a ľahkým kvetinovým akcentom.
 6,90€
Matcha (1,5 dcl)
Rituálny čaj s chuťou výraznou umami chuťou. Nachádza sa v ňom veľa antioxidantov, čím je tento čaj výnimočný.
 7,90€

Kórea

Woojeon
Jedná sa o zelený čaj zo skorého jarného zberu z púčikov a mladých listov. List po sparení vôňou pripomína trávu a čerstvé seno. Z čaju dostávame žltý, temer číry nálev. Má sviežu chuť so sladkým nádychom, ktorá odpovedá vôni a sfarbeniu.
 5,20€

Oolongy

Oolong – pochádza z čínskeho slova Wu Ling (Čierny Drak). Oolongy sú skupina čajov, ktorú radíme svojim spracovaním medzi zelené a čierne čaje a to kvôli prerušenej oxidácií lístkov pred sušením. Je to skutočne neprebádaný poklad vôní a chutí. Listy sú podľa dĺžky oxidácie zelené až hnedé s nekonečným množstvom aromatických tónov. Je to druh čaju stvorený pre každého.

Jemne oxidované

Taliensis Oolong
Ručne zberaný a spracovaný čaj z divokorastúcich horských čajovníkov Camellia taliensis pochádza z organických čajových záhrad severného Thajska. Hlboká medovožltá farba nálevu, sladká a drevnatá chuť s príjemnou kvetnatosťou.
 4,50€
Taiwan Gaba
Nálev je lahodne bohatej, kvetinovo nasládlej chuti s vôňou plnou ovocia a medových tónov.
 5€
Tie GuanYin
Jeden z najznámejších a najslávnejších čínskych čajov s bohatou ovocnou chuťou s kvetovo medovými tónmi. Vôňa môže pripomínať vôňu orchideí
 5,40€

Stredne oxidované

Santikhiri Gui Fei Oolong
Thajský stredne oxidovaný a ľahko až stredne silne pečený. Po zaliatí má tmavší zlatožltý nálev, ktorý sa v neskorších nálevoch mení na zlatooranžový. V chuti je plný, živý, ľahko nasladlý s príjemným, jemným kvetinovo-orechovým nádychom . Aróma je výrazná, bohatá, s dominujúcimi tónmi vzácnych driev, živice a korenia, ktoré rezonujú s chuťou zrelého, tropického ovocia.
 5,50€
Gaba Oolong
Je veľmi zaujímavej špecifickej chuti, ktorá pripomína prezreté marhule a hrušky. Vôňa pripomína hrozienka a sušené slivky.
 5,40€
Shui Hsien
Útesový oolong s výraznou chuťou orchideí, ktorého chuť ešte dlho ostáva v ústach.
 5€

Viac oxidované

Santikhiri Gui Fei Oolong
Thajský stredne oxidovaný a ľahko až stredne silne pečený. Po zaliatí má tmavší zlatožltý nálev, ktorý sa v neskorších nálevoch mení na zlatooranžový. V chuti je plný, živý, ľahko nasladlý s príjemným, jemným kvetinovo-orechovým nádychom . Aróma je výrazná, bohatá, s dominujúcimi tónmi vzácnych driev, živice a korenia, ktoré rezonujú s chuťou zrelého, tropického ovocia.
 5,50€

Špeciálne

Nai Xian
Čaj s patrnými vanilkovo mliečnymi a kokosovými tónmi
a nenapodobiteľnou vôňou, ktorá kombinuje vôňu čaju s mliečnou arómou.
 5€
Ginseng Oolong
Má bohatú sviežu chuť so stopami príjemne nasladlého ženšenu s dlhou dochuťou a ženšenovou vôňou..
 5€

Biele čaje

Biely čaj je pomerne vzácny, cenený najmä pre jeho regeneračné účinky. Poskytuje účinnú ochranu proti voľným radikálom vznikajúcim v organizme a tým spomaľujú starnutie buniek. Pomáha pri srdcovo-cievnych ochoreniach, má antioxidačné účinky a jeho pravidelné pitie predlžuje život. V dávnych dobách bol určený výlučne iba pre čínskych cisárov a cisársky dvor. Bol žiadaný cisármi hlavne pre jeho revitalizačné účinky. A čo bolo dobré pre cisára, malo by byť dobré aj pre vás.
Show Mee
Má jemnú chuť, ktorá pripomína slameno medové a jemne zelinkové tóny a sladkastou vôňou ovocia. Podporuje trávenie, optimalizuje spánok a pomáha pri redukcii váhy.
 4,50€
Pai Mu Tan
Jedinečná čínska špecialita. Chuť čaju je hladká ako hodváb a zároveň plná a guľatá. Dochuť je veľmi dlhá a príjemne sladkastá s kvetinovo nežnou vôňou pripomínajúcej pivonky.
 5€
Nepal Spring White
Biely čaj z jarného zberu z Nepálu. Jemný zlatistý nálev s nežným závanom sladkých drevín zanecháva dlhú dochut’ na podnebí. Charakterom pripomína prvé zbery darjeelingov.
 5,40€
Fuding Laoshu Baicha 2015
V okolí mesta Fuding as vyrába biely čaj, ktorý as tradične spracúva prvotným sušením na priamom slnku a neskôr dosušením v polotieni. Keďže čaj neprechádza rolovaním lístkov, ostáva prirodzene sladký, bez horkých a trpkých trieslovín.
 6,10€

Vysokohorský čaj

Čaj z oblasti Darjeeling je pre svoju chuť a arómu nazývaný „šampanským medzi čajmi.“ Spôsobom spracovania sa tento čaj radí medzi čierne čaje avšak nejedná sa o typického zástupcu tejto kategórie. Spracovaním patrí k špecifickej kategórii. Stupeň oxidácie sa môže značne líšiť.

Prvý zber nastáva po zimnom období kedy na čajových kríkoch vyrazia čerstvé delikátne výhonky. Jarné čaje sú menej oxidované a preto majú bližšie k zeleným čajom. Typická chuť pre prvý zber je veľmi jemná trošku trpkastá. V chuti môžeme nájsť svieže kvetové, ovocne, bylinné citrusové alebo korenisté tóny.

Druhý zber je čaj ktorý sa zbiera v letnom období. Tento čaj sa už radí skôr k čiernym čajom nakoľko stupeň oxidácie je vyšší. Nálev je zlato-oranžovej až červenej farby. Typická chuť pre tento druh čaju je vyzretá, plná a bohatá. V chuti môžeme nájsť tóny zrelého ovocia, orechov a muskatelu.

Darjeeling Dooars Putharjhora 2022 (prvý zber)
Ľahko oxidovaný čaj zo záhrady Putharjhora v oblasti Dooars. Má sviežu, elegantnú arómu a šťavnatú chuť.
 5,70€
Darjeeling Rohini Jethi Kupi 2022 (prvý zber)
Exkluzívny čaj zo skorého jarného zberu. Má jemne korenisté až ovocné tóny a krásny, jasný, jemný, zlatistý nálev so sladkastou chuťou a výraznou sviežosťou. V dochuti má nezrelé ovocné tóny a decentný dozvuk.
 6€
Darjeeling Rohini Enigma Gold 2021 (druhý zber)
Výberový čaj indickej plantáže Rohini v Darjeeligu z čajovníkov typu clona. Čaj má vyššie množstvo zlatých tipsov. Nálev je tmavo oranžový až zlato-hnedý. V chuti je plný, intezívny, ale zároveň hladký a vybalancovaný. Ľahké ovocné tóny, sušených hrozienok a sliviek so stopou čokolády
 5,50€

Čierne čaje

Čierny čaj sa od zeleného líši predovšetkým tým, že v ňom prebehne proces oxidácie. Najslávnejšie čierne čaje pochádzajú z indického Darjeelingu alebo Assamu. Spôsoby spracovania a druhy čierneho čaju sa od seba v závislosti od oblasti značne líšia. Vďaka obsahu kofeínu do veľkej miery dokáže nahradiť pitie kávy.

India

Assam Nahorhabi
Čaj má zlatistú farbu s plnou a vyrovnanou chuťou. Je to silný čierny čaj, ktorý sa výborne hodí na popíjanie s mliekom a medom .
 5€
Nilgiri Kairbetta Winter Speciality Tea
Jedná sa o čaj zo záhrady Kairbetta ležiacej v Modrých horách (Nilgiri). Je zbieraný v posledný januárový týždeň, keď sa v Nilgiri zberajú tie najhodnotnejšie čaje tzv. Frost tea. Spracovaním je podobný čajom z Darjeelingu. Jedná sa o jemný čas s ovocnými, medovými a kvetovými tónmi.
 5,20€

Nepál

Arya Tara Golden Tips
Po zaliati dostávame nálev s veľmi príjemnou vôňou pripomínajúci surový cukor. Chuť je ťažšia, plná, sladkastá so stopou medu, kvetov.
 5,40€
Nepal Himalayan Handrolled
Zbierané sú len tips a prvý lístok a celý proces spracovania prebieha ručne. Vôňa tohto čaju je sladko medová, nežne čokoládová. Nálev je výnimočne lahodný a sladký s tónmi orchideí, ďalších kvetov a medu.
 5,40€

Čína

Qi Men Mao Feng
Čaj medovo – orieškovej chuti s občasnými tónmi ovocia, vanilky a čokolády. 
 5€
Dianhong Baihao Jinzhen
Dianhong v preklade znamená červený Yunnan (Yunnan - provincia v Číne). Jedná sa o červený čaj s vysokou mierou oranžových tipsov (jinzhen - zlaté ihly). Čaj je z jarného zberu, má priezračný nálev a vo vôni a chuti sa dajú nájsť marhule a kakaové bôby. Je silno povzbudivý a má zahrievacie účinky.
 4,70€
Dianhong – Gong Fu
Má príjemne silnú chuť – harmonickú, charakteristický zemitú, s  typickými kvetovo sladkastými tónmi. Vonia po sušených slivkách, mede, horkej čokoláde a vanilky. 
 5€
Golden Monkey
Typický tenučký list dáva príjemný nálev s výrazným telom, jemnou kakaovou horkosťou avšak bez trpkosti. Aróma je sladká s tónmi čiernej čokolády a jemným ovocným podmazom. 
 6€

Ceylon – Sri Lanka

Ceylon Vitanakande
Hnedočervený nálev má jemný krémový charakter s veľmi vyrovnanou chuťou, v ktorej cítiť tóny vzácnych driev, medu a čokolády
 5€

Iné Produkcie

Taliensis Hodvábny čaj
Prémiový čierny thajský čaj z organických záhrad z divokorastúcich čajovníkov. Zbiera sa iba púčik a priľahlý mladý list. Vôňa je ovocná so stopami medu a kvetín. Nálev má jantárovú farbu a chuť je horká a zamatovo jemná.
 5€
Benifuki black organic
Benifuki je špeciálnym kultivarom japonského zeleného čaju, ktorý vznikol v roku 1993. Obľube sa teší vďaka vysokému obsahu antioxidantu EGCG a jeho vplyvom na zdravie. Vôňa je jemne sladká s intenzívnou pečenosťou, v chute môžeme nájsť aj stopy kaka.
 5€
English Breakfast Tea
Zmes assamského čierneho čaju s cejlónskym a africkým čajom. Veľmi dobrý s mliekom a medom. Má plnú chuť a povzbudivý účinok.
 5€
China Kokos
Výborný čaj ochutený nezvyčajne veľkými kúskami kokosu, ktoré zanechajú výraznú charakteristickú kokosovú chuť a arómu.
4,50€
Lapsang Souchong
Čaj s výraznými čokoládovými tónmi a vôňou po údenej borovici.
 4,50€
Earl Grey 
Preslávený čierny čaj s charakteristickou arómou citrusu a korenenou bergamotovou chuťou. 
4,50€

Pu Erh

Pu Erh je mesto v provincii Yunnan, v ktorom sa tieto čaje vyrábajú. Je to jediný čaj, v ktorom prebieha proces fermentácie. Pu Erh sa môže vyrábať 2 odlišnými spôsobmi.

Shu Pu Erh je zrelý už z výroby. Lístky sa poukladajú do hrubých vrstiev a výdatné sa zvlhčia vodou. Následné sa na niekoľko desiatok hodín prekryjú hrubými celtami. Pod nimi sa čaj zaparí a pôsobením baktérii v ňom dôjde k zrýchlenému zreniu.

Sheng Pu Erh je v podstate čerstvý zelený čaj, lístky sa naparia a zlisujú a potom sa sušia v peci. V lístkoch ostane určitá vlhkosť, ktorá za vhodných podmienok spolu s kyslíkom a baktériami spôsobuje zrenie čaju. Čaj sa považuje za vyzretý po 5 až 10 rokoch.

 

Šhú– tmavý

Yunnan Small Leaf
Vynikajúca trieda čaju Pu Erh - veľmi dobrá, príjemne zemitá chuť s ľahkými orechovými tónmi.
 5€
Yunnan King of Pu Erh superior
Cisárska trieda tohto slávneho, dodatočné fermentovaného čaju. Chuť je veľmi harmonická, komplexná, ľahučko mliečna až smotanová.
 5€
X.O. Vietnam Giang Tra Pho Nhi 2002
Mimoriadny archívny tmavý (Shu) Pu-Erh s mohutnou zemitou chutou a vôňou dreva, hliny a hrejivou dochuťou. Pre tích, ktorí majú radi tento typ čaju as jedná o skutočný pôžitok.
 5€

Šheng– zelený

Jinxiu Gushu Shaiqing Maocha
Jedná sa o sheng, teda zelený pu-erh spracovaný formou maocha, teda čaj nie je lisovaný do čajového koláča. To má vplyv aj na jeho chuť. Nálev má oranžovožltú farbu a vôňu lúčnych kvetov. V chuti sa objavujú stopy citrusu. Má sladkú dochuť. 
4,50€
Yue Guang Bai
Biely mesačný svit -   je jedinečný, tzv. biely Pu Erh. Farba nálevu je žltkastá a vôňa je výrazne bylinková s jemným tónom ovocia. Chuť je nasladlá , veľmi komplexná a vyvíja sa každým nálevom. Jedná sa o vynikajúci prvotriedny čaj. 
 7€
Pu Erh Green
Veľmi kvalitný zelený „sheng“ pu-erh, či ešte lepšie mao cha, z južných oblastí Yunnanu. Čaj bol tradične sušený na slnku, bez urýchleného moderného sušenia v peci, a preto neobsahuje ani najmenší náznak nepríjemnej údenosti. Chuť je veľmi jemná, sladká s kvetinovými tónmi s dlhotrvajúcou ovocnou dochuťou.
 4,50€
Mangshui Gushu Lingyun - Poézia rozprávky
Čaj pozostáva z kvalitných žltých listov zo starých stromov — tzv. gushu huangpian (chuang-pchien) a z plnohodnotných tipsov Minggu. Žlté listy sú pomerne sladké na chuť a tipsy dodávajú čaju hĺbku. Má jemne chladivý efekt na jazyku a dlhotrvajúcu dochuť.
5,70€

Bylinné odvary

Na želanie Vám radi pripravíme aj zmes 2-3 druhov bylín.

Slovenské byliny

Jednotná cena za 0,5l je 5€ a doba prípravy je 10min (ak nie je uvedené inak).

Medovka – balzam na dušu
Pomáha upokojiť podráždene nervy, pomáha aj pri zábudlivosti či nespavosti. Ak vypijeme pred spaním medovkový čaj, budeme dobre spať.

Levanduľa - pričaruje lepší spánok, aj pokožku bez plesní či herpesu
Má upokojujúce účinky na nervový systém, zlepšujú psychickú odolnosť, protizápalové, dezinfekčné a antibakteriálne účinky.

Lipa – pomáha zohriať telo
Slúži ako účinná prevencia pred napadnutím organizmu baktériami a vírusmi, posilňuje obranyschopnosť organizmu.

Žihľava - detoxikuje, prekrví a pomôže schudnúť
Jej blahodarné účinky siahajú od čistenia krvi a tráviaceho traktu, cez liečbu zápalov, psychických problémov, až po skrášľovacie a omladzujúce vlastnosti.

Šalvia lekárska - „babské ucho,“ ktoré pomôže s trávením
Je vhodná pri menštruačných bolestiach. Taktiež pri oslabenej obranyschopnosti, angíne, horúčke a kašli.

Baza - proti chrípke
Vďaka svojim protizápalovým účinkom pomáha organizmu pri napadnutí rôznymi vírusmi. Ideálna je na boj proti chrípke a ochoreniami dýchacích ciest.

Konopný čajrelaxačný (cena za 0,5l je 5,50€)
Teplý čaj ma uvoľňujúce a ukľudňujúce účinky. Odporúča sa piť pri nespavosti, migrénach, bolestiach kĺbov, svalových kŕčoch, ale aj pri zlej nálade. Podporuje trávenie a funkcie vnútorných orgánov. Neobsahuje psychotropne látky.

Južná Amerika

Jednotná cena za 0,5l je 5€ a doba prípravy je 10min (ak nie je uvedené inak).

Maté Rancho – Yerba Maté – Zelené zlato Indiánov 
Tradičný nápoj paraguajských indiánov. Pripravuje sa z listov cezmíny paraguajskej. Obsahuje veľké množstvo minerálov, vitamínov a antioxidantov. Chuť je silná, ľahko zvieravá, dlhotrvajúca so štipkou dymovej arómy.

Bylinný čaj Yerba Maté nie je vhodný pre deti, tehotné ženy a ľudí s vysokým krvným tlakom kvôli vysokému obsahu kofeínu!

Maté Carnival
Výborné osvieženie s exotickou chuťou a vôňou vzdialených krajín. Táto vynikajúca zmes vás povzbudí a príjemne naladí. Dlhotrvajúca aróma patri k jedným z mnohých kvalít tejto zmesi.

Zloženie: Maté Pampero, kakaový bôb, rooibos, kúsky mandlí, kvety kaktusu, lístky slnečnice a chrpy(modrý kvietok), aróma.

Nie je vhodný pre deti, tehotné ženy. Pozor: Alergény: orechy – mandle

Lapacho (doba prípravy 20min)
Kôra zo stromu Lapacho (lapačo) obsahuje široké spektrum látok,
ktoré dokážu výrazne posilniť obranyschopnosť organizmu a účinne pomáhajú pri celom spektre ochorení. Má silné tonizujúce vlastnosti, pomáha pri civilizačných chorobách ako napr. cukrovka a alergie, je účinný pri infekciách a plesňových ochoreniach. Neobsahuje kofeín.

Africké byliny

Rooibos Massai 
Má osviežujúcu sladko-medovú chuť aj vôňu. Je ideálnym prírodným zdrojom minerálov, vitamínov, antioxidantov a stopových prvkov.

Rooibos HotChocolate
Červený rooibos ovoňaný kakaom a korením, nálev ma charakteristickú, čokoládovo korenistú chuť.

Rooibos Capetown 
Ovoňaný zmesou kvetinových lístkov broskyňovou arómou. Nálev má sviežu, sladkú, kvetovo- ovocnú chuť.

Rooibos Bloodorange
Červený rooibos ovoňaný krvavým pomarančom. Nálev charakteristickej, sviežo ovocnej chuti.

Honeybush Supergrade
Pomáha pri alergiách, poruchách spánku, zažívacích ťažkostiach. Obsahuje veľa vitamínov a minerálnych látok. Má výraznú medovú vôňu a sladkastú chuť.

Ibištek sudánsky
Ibištek veľmi dobre vplýva na organizmus. Má protizápalové a dezinfekčné účinky. Osviežuje, odstraňuje únavu a vylepšuje náladu. Chuť má veľmi osviežujúco ovocno - kyslastú.

Nana – marocká mäta 
Má pozitívne účinky na ľudské trávenie, podporuje detoxikáciu organizmu a blahodarne pôsobí na tráviace ústrojenstvo.

Ázia

Ginko Biloba
Považuje sa za liek 3-jeho tisícročia. Podľa tradičnej čínskej medicíny majú
listy ginka blahodarný vplyv na srdce a pľúca. Pomáha predchádzať mnohým chorobám, je známa aj ako mozgové tonikum, ktoré zvyšuje pamäť, a to kvôli pozitívnym účinkom na cievny systém, hlavne v malom mozgu.

Lemon Grass
Osviežujúci nápoj bez kofeínu s výraznou citrónovou chuťou a arómou.
Podporuje schopnosť koncentrácie a myslenia, má priaznivý vplyv na
trávenie, stres a psychické napätie. Podporuje činnosť srdca, je výborný,
ako podporný prostriedok pri liečbe chrípky, žalúdočných a nervových
ochoreniach. Neobsahuje kofeín.

Špeciality

Yogi Masala (Príprava cca 15-20 minút)
Yogi Masala (korenie Yogi) s čiernym čajom, z ktorého sa pripravuje
tradičný Indický čaj s mliekom a cukrom.(7)
* Varianta so sójovým mliekom + 0,70 eur.(6)
6€
Zelená Masala (Príprava cca 15-20 minút)
Netradičný masala čaj, no tento krát z ceremoniálneho japonského čaju
Matcha. Podobné koreniny, avšak úplné iná vynikajúca chuť.(7)
*Varianta so sójovým mliekom + 0,70 eur. (6)
 6,40€
Sandokán (Príprava cca 5-10 minút) (7)
Čierny čaj s kúskami strúhaného kokosu. Príjemná kokosová vôňa a chuť
tohto čaju v spojení so smotanou vás prenesie do úplne iného sveta.
*Varianta so sójovým mliekom + 0,70 eur. (6)
 6€
Tuarég - (Ľadový Tuarég) (Príprava cca 10-15 minút)
Čaj tuaregov. Receptúra kočovníkov zo Sahary je známa už stáročia. Veľmi osviežujúci a energeticky výdatný čaj vás poteší a posilní v horúcich dňoch i v treskúcej zime.
5,40€
Adrak (Ľadový Adrak) (Príprava cca 10-15 minút) 5,50€
Čaj tuaregov. Receptúra kočovníkov zo Sahary je známa už stáročia.
Veľmi osviežujúci a energeticky výdatný čaj vás poteší a posilní v
horúcich dňoch i v treskúcej zime.
5,50€
Rizé (Príprava cca 15 minút)
V Turecku je obľúbenejší než turecká káva. Chuť je silná, plná, veľmi sladká a vďaka pridanému cukru ešte výraznejšia.
5,40€
Red Bush (4dcl) (Príprava cca 10 minút)
Svieži ľadový nápoj, ktorý hrá chuťami. Je pripravený zmiešaným
voňavého Rooibosu a výborného ovocného čaju. Ochutený je škoricou
a trstinovým cukrom.
5,40€
Matcha Šejk (4dcl) (Príprava cca 10 minút) 
Jemný, zelený mliečny nápoj plný povzbudenia, vitamínov a antioxidantov.
Matcha je čaj, ktorý je vyrobený z najkvalitnejších lístkov v Japonsku. (7)
*Varianta so sójovým mliekom + 0,70 eur. (6)
5,40€
Mangové Lassi alebo Banánové Lassi (4dcl) (Príprava cca 10 minút)
Lassi milujú najmä v Nepále, Indii a Pakistane. Je to jemný, chladivý
a osviežujúci jogurtový nápoj. Keď raz ochutnáte, chcete stále viac. (7)
5,50€
Čajové Pivko (4dcl) (Príprava cca 10 minút)
Podľa názvu by sa mohlo zdať, že obsahuje alkohol, ale nie je to tak. Je to
chladený čaj pripravený z Oolongu. Výborná, jemná chuť,
ktorá je jemne sladká Vám pohladí všetky zmysly.
5,50€
Amate (fľašková limča 3dcl)
Amate je osviežujúci sýtený nápoj s vysokým obsahom kofeínu z listov
maté a rastlinnými extraktmi. Je plný energie, ktorá osvieži a povzbudí.
V ponuke: Klasik, Watermelon.
2,90€

Ovocné čaje

Jednotná cena za 0,5l je 5€ a doba prípravy je 10min.

Wild Orange
Zloženie: kúsky jablka, pomaranč, pomarančová kôra a červená repa, kvetové lístky pomarančovníka, ruža a slnečnica, kvety granátového jablka a ibišteku, šípky, prírodná aróma.

Rum Cream
Kvalitná zmes sušených čučoriedok, kúsky jahôd a malín, sušené hrozienka, baza a kvety ibišteku.

Babičkina Záhrada
Zaujímavá zmes kúskov sušených červených a čiernych ríbezli, černíc,jabĺk, jahôd, červenej repy, malín, ibišteku a bazy.

Agua de Jamaica
Nie úplne tradičná zmes exotického ovocia ktorá, vás prenesie priamo na Jamajku. Zmes manga, ananásu, kokosu, jahôd, jablka, ibišteka a nepatrnou štipkou zeleného čaju.

Pre doprovod čajičkárov

Kávička – french press (1,5dcl)  2,80€
Minerálka (5dcl) 1,80€
Džús – podľa aktuálnej ponuky (3dcl)  2,20€

Horúca Čokoláda (1,5dcl)

Mliečna čokoláda (7)  4,50€
Tmavá čokoláda (7)  4,50€
Biela čokoláda (7)  4,50€
Matcha čokoláda (7)  5€
Šľahačka 0,50€
Sójové mlieko (6) 0,70€

Ostatné

Med 0,60€
Mlieko (7) 0,50€
Citrón 0,30€
Voda (k čaju grátis) 0,50€ 0,50€

Niečo pod zub

Hommos (1,11)
Tradičná arabská cícerová nátierka dochutená rímskym kmínom a tahinou (sezamová pasta). Podávame s olivami, paradajkami a arabským chlebom.
Chlieb naviac 1,00€/ks
6€ / 250g
Baba Ghanoush (1,7,11)
Baklažánová pomazánková pochúťka dochutená jogurtom. Podávame
s olivami, paradajkami a arabským chlebom. Chlieb naviac 1,00€/ks
6€ / 250g
Pita Istanbul (1, 7, 11)
Balkánsky syr, paradajky, zelené olivy a korenie zatar - zapečené v arabskom chlebe.
5,50€ / 200g
Pita Parmidžáno (1, 7)
Strúhaný syr, sušené paradajky, čierne olivy, oregano a bazalka – zapečené
v arabskom chlebe.
5,50€ / 200g
Pita Libanon (1,11)
Štyri misky – korenie zatar, paradajky, olivy, olivový olej a arabský chlieb.
 5€ / 150g
Pita Damascus (1)
Chalva, škorica a sušené hrozienka– zapečené v arabskom chlebe.
5€ / 150g
Toasty - šunkovo syrové (1, 3, 7)
Jednoduché, výborne a chrumkavé. Toastový chlieb zapečený s maslom,
šunkou a syrom. Podávané s kečupom.
 5€ / 4ks
Toasty - šunkovo syrové s bazalkovým pestom (1, 3, 7, 8)
Jednoduché, výborne a chrumkavé. Toastový chlieb zapečený s bazalkovým pestom, šunkou a syrom. Podávané s kečupom.
5€ / 4ks

Pochutiny

Oriešková miska (mix) (5, 8)  4€ / 100g
Údené mandle (5, 8) 4€ / 100g
Chalva (podľa ponuky) 3,50€ / 100g
Bratislavské rožky (orechové/makové) (1, 3, 7, 8)  1,90€/ ks
Holandské karamelom plnené Wafličky (1, 3, 6, 7, 8)  1€ / ks

 1. Obilniny obsahujúce lepok (t.j. pšenica, raž, jačmeň, ovos, špalda, kamut )
2. Kôrovce a výrobky z nich
3. Vajcia a výrobky z nich
4. Ryby a
výrobky z nich
5. Arašidy a výrobky z nich
6. Sójové zrná a výrobky z nich
7. Mlieko a výrobky z neho
8. Orechy a výrobky z ních
9. Zeler a
výrobky z neho
10. Horčica a výrobky z nej
11. Sezamové semená a výrobky z nich
12. Oxid siričitý a siričitany v
koncentráciách vyšších ako 10 mg/kg alebo 10 mg/l
13. Vlčí bôb a výrobky z neho
14. Mäkkýše a výrobky z nich