Čaje podľa typu

 

Zelený čaj

Zelený čaj sa vyrába z poväčšine ručne zberaných čajových listov, ktoré v priebehu spracovania neprešli procesom oxidácie –tá sa zastavila pečením na panvici alebo sparením. V listoch obsiahnutý chlorofyl a triesloviny sa nezmenili a hotový výrobok si tak ponechal prirodzenú farbu čajového listu. Pôžitok z neho si Číňania užívajú už niekoľko tisícročí.
Lu Mao Hou
Má osviežujúcu, plnú chuť s nežnou tradičnou sladkou údenosťou a vôňou po orieškoch.
Lung Ching West Lake
Najslávnejší čínsky zelený čaj s výraznou chuťou pripomínajúcou pečené gaštany a sladko voňavým nálevom.
Lung Ching Shi Feng
Podľa tradičného pohľadu má mať Lung Ching štyri vlastnosti – jasnú zelenú farbu, hustú vôňu, sýtu chuť a krásny tvar. „Dračia studňa z levieho vrchu má všetky tieto vlastnosti v plnej miere.
Lung Ching Wild
Veľmi dobrý zelený čaj z provincie Zhejiang má typickú ľahkú pečenosť. Čaj má hladký a  delikátni nálev.
Meng Ding Mao Feng
Ľahko ovocno-trávovitá chuť so sviežimi podtónmi a dlhou sladkou dochuťou na podnebí.
Lu An Gua Pian
Patrí k historickým čajom pretože je spomínaný už v dobe dynastie Tang v najstaršej Knihe o čaji od legendárneho čajového majstra Lu Yu. Lu An Gua Pian patri aj do skupiny čajov, ktorými sa mohli platiť dane cisárovi. Čaj má krásnu kvetinkovú, sviežu a sladkastú chuť.
Meng Ding Mao Jian
Silný, povzbudzujúci, jarný čaj obsahujúci veľký podiel pupeňov, s ľahkou ovocnou vôňou a sviežou trávnatou chuťou.
An Ji Bai Cha
Čaj s čerstvou, ľahko ovocno-sladkastou chuťou. Veľmi jemná a sladká vôňa po bambuse či čerstvom zelenom hrášku. Má výraznú, dlhú a príjemnú dochuť.
Yunnan Lu Yun Si – Zelené zahmlené vlákna
Svieži, jarný vysokohorský čaj z juhu provincie Yunnan. Chuť je jemná   – oriešková s tónmi marhúľ a sladkastou dochuťou.
Nepal Ilam
List je voľne skrútený tmavozelenej farby s príjemnou čerstvou vôňou. Nálev má bohatú chuť s aromatickým charakterom kvetín.
China Jasmin – Dragon Bean
Nálev je žltý, s príjemnou a výraznou vôňou jazmínu a chuť jemná a sladkastá. Má nízky obsah teínov.

 

Japonsko

V Japonsku sa oxidácia oproti Číne, kde sa zväčša neutralizuje pečením na panvici, ukončuje horúcou parou(sparovaním), po čom sa lístky presúšajú, ľahko rolujú, tvarujú, dosúšajú, čistia a triedia. U Japonských čajov platí pravidlo, že čím je list zelenší a lesklejší, tým je kvalitnejší.
 
Bancha
Má trávovitú a divokejšiu chuť ako Sencha, ale jeho účinky sú upokojujúce a harmonizujúce.
Sencha
Japonská Sencha, lístky jasnozelené, svieže. Vôňa nálevu je plná, čistá, farba svetlozelená. Výrazná chuť dlho pretrváva na podnebí, záver je ľahký, veľmi príjemný
Hojicha
Hojicha sa obvykle vyrába pražením lístkov čaju. Procesom praženia získa čaj hnedú farbu a výraznú praženú arómu s orechovými až škoricovými zložkami
Kukicha
Čaj je vyrobený výhradne z vysoko kvalitných stoniek a lístkov svetlo zelenej farby. Chuť čaju je lahodne sladkastá a plná s jemnou chuťou čerešňových lístkov Sakury. Má nízky obsah kofeínu.
Genmaicha
Lístky výborného čaju Sencha sú zmiešané s praženou ryžou. Výsledkom je zelenohnedá zmes s príjemnou vôňou čerstvo praženej ryže. Genmaicha má pôvabnú, ľahko sladkastú, orechovú chuť. Farba nálevu je zlatozelená.
Hakucha
Veľmi raritní biely čaj z prírodne vedených záhrad. Pomalé zavädnutie v tieni a finálne krátke dosušenie teplým vzduchom z neho robia výnimočný čaj. Čaj s nezameniteľným charakterom bieleho čaje.
Kamairicha
Čaj má komplexnú chuť so stopou vlašských orechov a kvetinovou chuťou.
Gyokuro
Lístky tohto skvostného čaju tvoria tmavozelené drobnejšie ihličky s pekným leskom. Chuť je sladká a výrazná s nádychom ovocia a ľahkým kvetinovým akcentom.
Japan Gaba Midori
Japonský zelený čaj s vysokým obsahom aminokyselín GABA. Má  príjemné ovocné a maslovité tóny s príjemnou vôňou pripomínajúcou žltý melón alebo praženú tekvicu.
Matcha
Intenzívny, lahodný čaj s chuťou umami vyšľahaný z čajového prášku. Čaj je krásnej sýto zelenej farby s hustou penou na vrchu. Výrazná umami chuť, ktorú milovníci japonských čajov tak zbožňujú.

 

Vietnam

Sú charakteristické svojou  prirodzenosťou. Ich nenáročné spracovanie, takmer surový stav, prinášajú ničím nefalšovanú prírodu.
Thai Nguyen
Čaj trávnatej chuti. Je veľmi jemný s malinovým  dozvukom.

 

 

 

Oolong – pochádza z čínskeho slova Wu Ling (Čierny Drak).

Oolongy sú skupina čajov, ktorú radíme svojim spracovaním medzi zelené a čierne čaje a to kvôli prerušenej oxidácií lístkov pred sušením. Je to skutočne neprebádateľný poklad vôní a chutí. Listy sú podľa dĺžky oxidácie zelené až hnedé s nekonečným množstvom aromatických tónov.
Taiwan Gaba
Nálev je lahodne bohatej, kvetinovo nasládlej chuti s vôňou plnou ovocia a medových tónov.
Dung Ti
Patrí medzi najlepšie oolongy na svete s veľmi lahodnou kvetinovou chuťou a smotanovou textúrou bez akýchkoľvek trpkých tónov.
Tie GuanYin
Jeden z najznámejších a najslávnejších čínskych čajov s bohatou ovocnou chuťou s kvetovo medovými tónmi. Vôňa môže pripomínať vôňu orchideí
Gangkou cha
Ojedinelý a zaujímavý čaj z prirodzene rastúcich čajovníkov iba pár metrov od oceánu. Lístky majú netypickú matnú farbu. Čaj je hladký s jemnou smotanovosťou. Chuť je ľahko pečená a oriešková. Jedna sa o raritu ktorá je málo dostupná aj priamo v Taiwane
Gaba Oolong
Je veľmi zaujímavej špecifickej chuti, ktorá pripomína prezreté marhule a hrušky. Vôňa pripomína hrozienka a sušené slivky.
Golden Gaba
Veľmi zaujímavý čaj s vyšším obsahom kyseliny gama aminomaselné. Pochádza z 30 ročných čajových kríkov.Čaj je zrolovaný do drobných guličiek zlatej farby, po zaliati je jemný a ľahký, má jemne nasládle ovocné tony
Shui Hsien
Útesový oolong s výraznou chuťou orchideí, ktorého chuť ešte dlho ostáva v ústach.
Mi Lan Dan Con
Zo začiatku ľahko drevitá chuť, no vystrieda ju výrazne medovo orchideová, kvetinovo sladkastá chuť. Vonia sladko a pripomína jablká pečené na prírodnom ohni.
Oriental Beauty – Východna kráska
Klasická vôňa Vám pripomenie med, kvetinový nektár a zrelé ovocie práve spadnuté zo stromu v jesennej záhrade.
Da Hong Pao – Veľké šarlátové rúcho
Legendárny prastarý oolong má v sebe esenciu skál, pod ktorými rastie.V hladkej a komplexnej chuti výrazne prevažuje príchuť pečeného chleba so slabými kvetinovými tónmi. Vôbec nemá stopy horkosti a trpkosti. Má tmavý pevninský charakter a hutnú, jemne dymovú chuť a vôňu.
Nai Xian Ginshan – mliečny oolong   
Čaj s patrnými vanilkovo mliečnymi a kokosovými tónmi a nenapodobiteľnou vôňou, ktorá kombinuje vôňu čaju s mliečnou arómou.
Ginseng Oolong
Má bohatú sviežu chuť so stopami príjemne nasladlého ženšenu s dlhou dochuťou a ženšenovou vôňou.

 

Biely čaj

Biely čaj je pomerne vzácny najmä pre jeho regeneračné účinky. Poskytujú účinnú ochranu proti voľným radikálom vznikajúcim v organizme a tým spomaľujú starnutie buniek. V dávnych dobách bol určený výlučne iba pre čínskych cisárov a cisársky dvor.
Show Mee – Obočie dlhého veku
Má jemnú chuť, ktorá pripomína slameno medové a jemne zelinkové tóny a sladkastou vôňou ovocia. Podporuje trávenie, optimalizuje spánok a pomáha pri redukcii váhy.
Pai Mu Tan
Jedinečná čínska špecialita. Chuť čaju je hladká ako hodváb a zároveň plná a guľatá. Dochuť je veľmi dlhá a príjemne sladkastá s kvetinovo nežnou vôňou pripomínajúcou pivonky.
Sandakphu Snow
Lahodná chuť s kvetinovými a bylinnými tónmi.
Nepal Silver Needles
Veľmi vzácny biely čaj, ktorý sa skladá len z tipsov – jemných chlpatých mladých pupeňov. Chuťový charakter je jemný a lahodný s nežnou chuťou po mandliach a kvetín.

 

Červený / čierny čaj

Arya Tara Golden Tips
Po zaliati dostávame nálev sýtej medenej farby s veľmi príjemnou vôňou pripomínajúcou surový cukor. Chuť je ťažšia, plná, sladkastá so stopou medu, kvetov.
Qi Men Mao Feng
Čaj medovo – orieškovej chuti s občasnými tónmi ovocia, vanilky a čokolády.
Dian Hong – Gong Fu
Má príjemne silnú chuť – harmonickú, charakteristicky zemitú, s typickými kvetovo sladkastými tónmi. Vonia po sušených slivkách, mede, horkej čokoláde a vanilky.
Golden Needle
Čaj je bohatej a harmonickej chuti. Medovo nasládly a má tóny ľahkých kvetov a taktiež čokolády.

 

Tradične ovoňané

LapsangSouchong
Čaj s výraznými čokoládovými tónmi a vôňou po údenej borovici.
Earl Grey
Preslávený čierny čaj s charakteristickou arómou citrusu a korenenou bergamotovou chuťou.
China Kokos
Výborný čaj ochutený nezvyčajne veľkými kúskami kokosu ktoré zanechajú výraznú charakteristickú kokosovú chuť a arómu.
China Rose
Vysoko kvalitný čierny čaj zmiešaný s okvetnými plátkami ruží a kvetovo-nasladlou chuťou.
ChinaLichi
Čaj s ovocno – zvieravou chuťou po ovocí lichi.
DJ SF Rohini Enigma Muscatel
V tele je čaj robustný, komplexný, chuť je, vyvážená a sladká, bez trpkosti. V dochuti sa prejavujú ovocné tóny s náznakom muscatelu.
DJ SF Gielle
Čaj má zlatooranžový nálev, decentnú ovocnú vôňu a chuť. Dozvuk ma príjemný náznak muscatel. Záhrada je položena v nadmorské výške 1400 m.n.m..
DJ SF Teesta Valley
Nálev je oranžovo-hnedej farby jasný a čistý. Chuť ma plnú, robustnú a sladkastú s prijemnou textúrou. Vo vôni je cítiť med a tóny sušeného ovocia. Je výraznejšie pečený čo mu dodáva čokoládové tóny ktoré dlho doznievajú na jazyku.
DJ AF Red Thunder
Lístky na tento čaj boli zbierané v najvyšších polohách záhrady, ktorá sa radí medzi najvyššie v celej oblasti Darjeelingu. Aróma je ovocné s sladkastou a hladkou chuťou. Má hlboký a dlhý aftertaste.
DJ AF Turbo Tippy
Nádherný čaj s väčším obsahom tipsov. Čaj je menej oxidovaný aby si zachoval sviežu arómu.
DJ AF Rohiny White *RARITA*
Tento čaj má veľmi ojedinelý charakter. Je ručne spracovaný a používajú sa iba vrchne dva lístky a tipsy z čajovníka. Čaj je jemnej sladkastej chuti má ľahučké ale za to plné telo so sviežou kvetinkovou arómou. Množstvo tohto čaju je veľmi obmedzené.
Orange Sunshine *RARITA*
Veľmi ojedinelý čaj zo záhrad vo vysokej nadmorskej výške. Čaj ma netradičný charakter a príjemný energicky prejav. Chuť je sladkastá, plná a hladká. Vôňa má jasné ovocné tóny pripomínajúce sušené pomaranče a mandarínky. Prekvapivo sa tu objavujú tóny pripomínajúce niektoré vyzretejšie sheng puerhy.
Spôsob spracovania, vädnutia, sušenia na slnku je veľmi výnimočný pre tento čaj. Čaj sa po spracovaní nechal jeden rok odpočinúť.
Assam Hauja
Prvotriedny assámský listový čierny čaj, nálev má jemné kvetinové a perníkové tóny, je príjemne trpký a zároveň svieži.
Ceylon Vitanakande
Hnedočervený nálev má jemný krémový charakter s veľmi vyrovnanou chuťou, v ktorej cítiť tóny vzácnych driev, medu a čokolády.
Kenya
Chuť je jemne nahorklá a decentne trieslovinová, zároveň však svieža so zreteľnými citrusovými tónmi. Dochuť je dlhá, čistá a ľahko zvieravá
Gruzia Likhauri
Chuť čaju je plná, nasladlá, harmonická, karamelová s horko sladkými tónmi.
Parkside
Čierny čaj z oblasti Južnej Indie, list cejlonského typu, nálev chuťového charakteru veľmi blízkeho cejlonskému listovému čaji.
Rukeri Orange
Zaujímavo spracovaný africký čaj, ktorý je veľmi povzbudivý. Má sviežu vôňu, poskytuje nádherný iskrivý červeno-hnedý nálev. Kyslosť nálevu je veľmi príjemná, horkosť a dlhá dochuť.

 

Pu ERH

Je to čierny čaj, ktorý je fermentovaný osobitým šetrným spôsobom.
V Číne sa pije asi 2000 rokov a používa sa v orientálnej medicíne. Pôsobí liečivo na tráviace ústrojenstvo a ochorenie horných dýchacích ciest. Podporuje vykašliavanie, znižuje hladinu cholesterolu v krvi, pomáha pri látkovej výmene v pečeni, je výborným pomocníkom pri boji s nadváhou, posilňuje imunitný systém, prečisťuje organizmus, chráni pred infekčnými ochoreniami. Čaj Pu Erh má tiež vplyv na psychiku a pôsobí proti stresu a depresiám. Známy je predovšetkým tým, že pomáha veľmi účinne odbúravať nadbytočný tuk a znižuje hladinu cholesterolu v krvi.

Šhú– tmavý

Yunnan Small Leaf
Vynikajúca trieda čaju Puerh – veľmi dobrá, príjemne zemitá chuť s ľahkými orechovými tóny.
Yunnan King of Pu Erh superior
Cisárska trieda tohoto slávneho, dodatočné fermentovaného čaju. Chuť je veľmi harmonická, komplexná, ľahučko mliečna až smotanová.
Gu Shu Xiao Hu Sai 2013
Chuť je silná má výrazne zemité tóny a horkastý charakter, ktorý zostáva v ústach a postupne prechádza do sladkej sirupovej chute.
Gu Shu Bulang 2008
Čaj z divých čajovníkov. Má hutnú chuť a v chuti je cítiť jemná trpčina. Je krásne zemitý a má jemne cviklové tóny. Tento čaj je tipsovej triedy.

Šheng– zelený

Hengbang 2011
Je to relatívne mladý ručne zbieraný aj spracovaný sheng. Priemerná nadmorská výška, kde boli lístky zbierané je 1300m.n.m., ide o kvalitný výber lístkov z jarného zberu. V aróme je stále patrná ovocnosť, ale už sa tam objavujú aj vyzreté tóny.
Mangshui Gushu sheng
Tento skvostný čaj pochádza z 300 rokov starých stromov. Jeho spracovanie je spomedzi miestnych producentov čaju typu Puer výnimočné. Neodmysliteľná vzácnosť tohto čaju je práve v jeho sladkosti a plnosti. Po dopití jednej šálky nastupuje prenikavá dochuť.

 

Žltý Čaj

YellowBut
Výberová trieda slávneho žltého čaju z pohoria Huo, svetlý nálev vynikajúcej , úplne vyváženej, výrazné sladkej, jemne korenenej chute s kvetovými tónmi.

 

Bylinné zálievky

Maté Rancho – Yerba Maté Zelené zlato Indiánov
Tradičný nápoj paraguajských indiánov. Pripravuje sa z listov cezmíny paraguajskej. Obsahuje veľké množstvo minerálov, vitamínov a antioxidantov. Má výrazné stimulačné vlastnosti. Chuť je silná, ľahko zvieravá, dlhotrvajúca so štipkou dymovej arómy. Bylinný čaj Yerba Mate nie je vhodný pre deti, tehotné ženy a ľudí s vysokým krvným tlakom kvôli vysokému obsahu kofeínu!
Maté Carnival
Výborné osvieženie s exotickou chuťou a vôňou vzdialených krajín. Táto vynikajúca zmes vás povzbudí a prijemne naladí. Dlhotrvajúca aróma patri k jedným z mnohá kvalít tejto zmesi.Zloženie: Mate Pampero, kakaový bôb, rooibos, kúsky mandlí, kvety kaktusu, lístky slnečnice a chrpy, aróma.
Pozor: Alergeny: orechy – mandle
Lemon Grass
Osviežujúci nápoj bez kofeínu s výraznou citrónovou chuťou a arómou.
Podporuje schopnosť koncentrácie a myslenia, má priaznivý vplyv na trávenie, stres a psychické napätie. Podporuje činnosť srdca, je výborný ako podporný prostriedok pri liečbe chrípky, žalúdočných a nervových ochoreniach. Neobsahuje kofeín.
Lapacho
Kôra zo stromu Lapacho (lapačo) obsahuje široké spektrum látok, ktoré dokážu výrazne posilniť obranyschopnosť organizmu a účinne pomáhajú pri celom spektre ochorení. I tých najvážnejších. Má silné tonizujúce vlastnosti, pomáha pri civilizačných chorobách ako napr. cukrovka a alergie, je účinný pri infekciách a plesňových ochoreniach. Neobsahuje kofeín.

Africké byliny

Rooibos Massai
Nálev má sýtu červenú farbu a osviežujúcu sladko-medovú chuť aj
vôňu. Je ideálnym prírodným zdrojom minerálov, vitamínov, antioxidantov a stopových prvkov. Neobsahuje kofeín.
Rooibos Green
Nefermentovaná podoba čaju Rooibos. Nálev je zelenkastý a veľmi osviežujúci. Má sviežu ovocnú sladko-kyslú arómu. Neobsahuje kofeín.
Rooibos HotChocolate
Červený rooibosovoňaný kakaom a korením, nálev ma charakteristickú, čokoládovo korenistú chuť.Neobsahuje kofeín.
Rooibos Capetown
Červený rooibos ovoňaný zmesou kvetinových lístkov broskyňovou arómou. Nálev má sviežu, sladkú, kvetovo- ovocnú chuť. Neobsahuje kofeín.
Rooibos Bloodorange
Červený rooibos ovoňaný krvavým pomarančom. Nálev charakteristickej, sviežo ovocnej chuti. Neobsahuje kofeín.
HoneybushSupergrade
Pomáha pri alergiách, poruchách spánku, zažívacích ťažkostiach. Obsahuje veľa vitamínov a minerálnych látok. Nálev má jasnú červenú farbu a výraznú medovú vôňu a sladkastú chuť. Neobsahuje kofeín.
Ibištek sudánsk
Ibištek veľmi dobre vplýva na organizmus. Má protizápalové a dezinfekčné účinky na tráviaci a močový trakt, je účinný v boji s cholesterolom a nadváhou, osviežuje, odstraňuje únavu a vylepšuje náladu. Chuť má veľmi osviežujúco ovocno – kyslastú.
Nana – marocká mäta
Má pozitívne účinky na ľudské trávenie, podporuje detoxikáciu organizmu a blahodarne pôsobí na tráviace ústrojenstvo. Nana je odpoveďou na každý stres, miernu bolesť, zlepšuje dýchanie a upokojuje trávenie.
Ibinana – ibištek s marockou mätou
Zaujímavá a zároveň príjemná kombinácia sudánskeho ibišteka a marockej mäty. Kyslastý a osviežujúci čaj.

 

Čínske byliny

Ku Ting
Ku Ting je starodávny čínsky bylinný čaj. Podľa tradičnej čínskej
medicíny priaznivo vplýva na pečeň a žalúdok, má detoxikačné účinky, pomáha pri strese a má pozitívny vplyv na metabolizmus. Znižuje hladinu cholesterolu v krvi. Nálev má jasnú farbu a silnú horkú chuť.
GinkoBiloba
Považuje sa za liek 3-jeho tisícročia. Podľa tradičnej čínskej medicíny majú listy ginkablahodarný vplyv na srdce a pľúca. Pomáha predchádzať mnohým chorobám, je známa aj ako mozgové tonikum, ktoré zvyšuje pamäť a to kvôli pozitívnym účinkom na cievny systém, hlavne v malom mozgu.

Slovenské byliny

Medovkabalzam na dušu
Pomáha upokojiť podráždené nervy, zbavuje pocitu depresií, ale pomáha
aj pri zábudlivosti či nespavosti. Ak vypijeme pred spaním medovkový čaj, budeme dobre spať a budeme mať pekné sny.
Ľubovník lepší ako lieky
Proti nespavosti, na nervozitu a najmä na depresie sa používa už stáročia. Je vedecky overené, že stredne ťažkú depresiu dokáže ľubovník zmierniť až o polovicu.
Levanduľa– pričaruje lepší spánok aj pokožku bez plesní či herpesu
Má upokojujúce účinky na nervový systém, zlepšujú psychickú odolnosť, protizápalové, dezinfekčné a antibakteriálne účinky.
Žihľavadetoxikuje, prekrví a pomôže schudnúť
Jej blahodarné účinky siahajú od čistenia krvi a tráviaceho traktu, cez liečbu zápalov, psychických problémov, až po skrášľovacie a omladzujúce vlastnosti.
Lipapomáha zohriať telo
Slúži ako účinná prevencia pred napadnutím organizmu baktériami a vírusmi, posilňuje obranyschopnosť organizmu, no zároveň lieči už aj napadnutý organizmus.
Nechtíkuľaví pri žalúdočných kŕčoch i vredoch
Tento liečivý čaj si môžete pripravovať počas silnej či bolestivej menštruácie, migrény, hnačky, bolestí brucha, svalov či kĺbov… Tento liečivý bylinkový čaj zmierni príznaky ale v mnohých prípadoch aj účinne vylieči.
Baza čiernaje vhodná najmä v začiatkoch choroby
Čaj z bazy je prvotriednym liekom na všetky choroby z prechladnutia. Vyvoláva potenie, ničí hnilobné baktérie, čistí zahlienené priedušky.
Skorocel je pomocníkom pri ochoreniach dýchacích ciest
Často sa využíva aj dnes a to hlavne pri problémoch s dýchacími cestami, ale i zle hojacimi sa ranami, popáleninami, vyrážkami. Uľahčuje trávenie a je účinný aj pri pálení záhy.
Šalvia lekárska„babské ucho“ pomôže s trávením.
Je vhodná pri menštruačných bolestiach. Taktiež pri oslabenej obranyschopnosti, angíne, horúčke a kašli. Ak Vás trápia mastné vlasy, vypadávanie vlasov a problémy s pokožkou hlavy siahnite po šalvii.

Rarita

Konopný čaj Silný, povzbudzujúci, pulzujúci
Teplý čaj ma uvoľňujúce a ukľudňujúce účinky a studený zase osviežujúce. Odporúča sa piť pri nespavosti, migrénach, bolestiach kĺbov, svalových kŕčoch ale aj pri zlej nálade. Podporuje trávenie a funkcie vnútorných orgánov. Neobsahuje psychotropne látky.

 

Špeciality

Yogi Masala
Yogi Masala (korenie Yogi) s čiernym čajom, z ktorého sa pripravuje tradičný Indický čaj podávaný s mliekom a cukrom.
Zelený Yogi Masala
Netradičný čaj Yogi Masala, no tento krát z rituálneho japonského čaju Matcha. Podobne koreniny avšak úplné iná vynikajúca chuť.
Tuarég – (Ľadový Tuarég)
Čaj tuaregov. Receptúra kočovníkov zo Sahary je známa už stáročia.
Veľmi osviežujúci a energeticky výdatný čaj vás poteší a posilní v
horúcich dňoch i v treskúcej zime. Dlhšia príprava dáva vyniknúť jeho charakteristické chuti.
Adrak
Overený nápoj proti nachladnutiu a kašľu obsahuje poctivo povarený zázvor, mätu a ibištek. Jemné osladený. Má pálivu chuť, ktorá rozohreje vaše telo a určite sa Vám uľaví.
Rizé
V Turecku je obľúbenejší než turecká káva. Chuť je silná, plná, veľmi sladká a vďaka pridanému cukru ešte výraznejšia. Červená až červenohnedá farba vyzerá ako páliace slnko, má karamelový nádych, ktorým je Rizé tak povestné
Matcha Šejk
Jemný, zelený mliečny nápoj plný povzbudenia, vitamínov a antioxidantov. Matcha je čaj ktorý je vyrobený z najkvalitnejších lístkov v Japonsku.
Banánové Lassi
Lassi je nápoj, ktorý milujú najmä v Nepále, Indii a Pakistane. Je to jemný, chladivý a osviežujúci jogurtový nápoj ktorý keď raz ochutnáte, chcete stále viac. (7)
Čajové Pivko
Podľa názvu by sa mohlo zdať, že obsahuje alkohol, ale nie je to tak. Je to chladený čaj pripravený z Oolongu. Výborná, jemná chuť ktorá je jemne nasládla Vám pohladí všetky zmysly.

 

Ovocniaky

Wild Orange
Kvalitná zmes sušeného ovocia s pomarančovou kôrou. Zloženie: kúsky jablka, pomaranč, pomarančová kôra a červená repa, kvetové lístky pomarančovníka, ruža a slnečnica, kvety granátového jablka a ibišteku, šípky, prírodná aróma.
Rum Cream
Kvalitná zmes sušených čučoriedok, kúsky jahôd a malín, sušené hrozienka, baza a kvety ibišteku.
Spicy Plum
Zaujímavá zmes kúskov sliviek, jabĺk, červenej repy a ibišteku. Chuť je obohatená škoricou aby to malo tie správne grády.
Agua de Jamaica
Nie úplne tradičná zmes exotického ovocia ktorá vás prenesie priamo na Jamaiku. Zmes manga, ananásu, kokosu, jahôd, jablka, ibišteka a nepatrnou štipkou zeleného čaju.